İstanbul'da trafik denetimine TAZE KAN

İçişleri Bakanlığı'nca Fahri Trafik Müfettişi müracaatları onaylanan yeni 1500 müfettişİstanbul'da görev üstlenecek.

 

 

Megakent istanbul'da  Fahri Trafik Müfettişi olarak görev alacak olan sivil vatandaşlar için Eğitim Semineri düzenlendi.

 

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Şehit Polis Memuru Samet Keleş Brifing salonunda düzenlenen eğitime yeni fahri trafik müfettişleri gruplar halinde katılıyorlar. Eğitimlerin 25 Şubat tarihine kadar devam edeceği ifade edildi.

 

Eğitime katılanlar arasında öğretmen, bankacı, avukat, hakim, savcı, doktor, hemşire, akademisyen gibi çalışan ve emekli her meslek grubundan insanlar bulunuyor.

 

Eğitimde, müfettişlere, tutacakları tutanakları hızlı bir şekilde işleme alınmasını sağlamak için geliştirilen "Fahri Trafik Müfettişliği Mobil Uygulaması" eğitimi verildi.

 

Eğitim de fahri trafik müfettişlerine yazma hakkına sahip oldukları ceza maddeleri de anlatıldı.

 

İçişleri Bakanlığı'nca Fahri Trafik Müfettişi müracaatları onaylanan yeni 1500 fahri trafik müfettişi polisin bulunmadığı noktalarda, sivil inisiyatif  olarak kural ihlali yapan sürücüleri denetlemek için İstanbul'da görev üstlenecek.

 

" Fahri Trafik Müfettişleri ; Sürücülerin trafik kurallarına uyup uymadığını denetlemekle sorumlu olan yetkililere yardımcı olmak üzere, trafik kural ihlali yapan sürücüleri tespit ederek trafik düzeni ve güvenliğini sağlama amacıyla gönüllülük ilkesiyle görev yapan kişilerdir." ifadelerini kullanan trafik denetleme şubesi yetkilileri " Her ilde trafiğe kayıtlı araç sayısına göre, fahri trafik müfettişi sayısı belirlendiğinden ve her yıl araç sayısı arttığından dolayı yeni fahri müfettişlere ihtiyaç duyuldu. Mevcut  Fahri Trafik müfettişi sayısına ilaveten  2020 yılı Ocak ayı itibariyle İçişleri Bakanlığınca müracaatları onaylanan 1500 Fahri Trafik Müfettişi eğitimlerinin ardından İstanbul'da görev üstlenecekler. " dedi

 

 

TÜRKİYE HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-HALİS KAHRAMAN