Trafik müfettişleri sadece ceza yazmaz, önerilerde sunar..

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, " Fahri Trafik Müfettişleri  sadece ceza yazmaz, trafik güvenliği konusunda ilgili makamlara öneriler de sunar.." dedi

 

 

Başkan Sami Güleçyüz, "  Nitekim Nisan 2008 yılında yürürlüğe giren trafikte karşılıklı rapor tutma uygulaması ve İnternet üzerinden trafik tespit tutanağı Düzenleme uygulaması Derneğimizin İçişleri Bakanlığına ısrarla öneriler içeren başvuruları sonucunda hayata geçirilmiştir." ifadelerini kullandı.

Güleçyüz, sadece Fahri Trafik Müfettişlerinin üye olduğu whatsapp grubunda üye Hüseyin Yetiş'in " Fahri Müfettişler, trafikte gördükleri  aksaklıkları yazılı veya sözlü olarak nereye bildirecekler ? " sorusunu cevapladı ve grupta paylaştı.

Merkezi İstanbul'da bulunan Derneğin Başkanı olan Sami Güleçyüz, derneğe ait whatsapp grubunda  Hüseyin Yetiş isimli üyenin sorusuna şu cevabı verdi : "  .
" Fahri Trafik Müfettişleri Görev ve Çalışma Yönetmeliği'nin 9/b Maddesi ile öngörülen her müfettişin trafikte gördüğü aksaklıkları yazılı veya sözlü olarak Öncelikle trafik Şube müdürlüğüne bildirilmesidir.

Çünkü müfettişlik gizli bir görev olduğundan ve trafik denetleme Şube müdürlüğüne bağlı olarak çalışıldığından dolayı bir başka kuruma karşı Direkt olarak değil ancak trafik Şube müdürlüğü aracılığıyla bildirim yapılabilir.

İlçe belediyesi Büyükşehir belediyesi TBMM, İçişleri bakanlığı ve emniyet Genel müdürlüğü gibi kurumlara ise dernek aracılığıyla bir STK kimliği altında Başvurulması gerekir.

Önemli olan sonuç almaksa kurumsal kimlik altında başvuru Yapmak çok etkili olur.

Nitekim Nisan 2008 yılında yürürlüğe giren trafikte karşılıklı rapor tutma uygulaması ve İnternet üzerinden trafik tespit tutanağı Düzenleme uygulaması Derneğimizin  İçişleri Bakanlığına ısrarla öneriler içeren başvuruları sonucunda hayata geçirilmiştir."

ÖZEL HABER : Halis KAHRAMAN ** (TÜRKİYE HABER AJANSI )