MOBESE ve İBB Kameraları Trafiği İzliyor

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Sami Güleçyüz, Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Çağlar, Genel Sekreteri Ahmet Kaplan ile Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Halis Kahraman İstanbul İl Emniyet müdür yardımcısı Bülent Ay’ı makamında ziyaret etti.

Trafikten sorumlu İstanbul İl Emniyet müdür Yardımcısı Bülent Ay ile İstanbul Trafiğini, MOBESE ve İBB kameralarını konuştuklarını ifade eden Fahri Trafik Müfettişleri Derneği genel başkanı Av. Sami Güleçyüz, “Milletin temel hak ve özgürlük Görüşmede Fahri Trafik Müfettişlerinin Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleyebileceği Kanun Maddelerinde Yapılan Değişikliklerin de konuşulduğunu ifade eden Güleçyüz, “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle fahri trafik müfettişlerinin trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleyebileceği güncel kanun maddelerinde yapılan yeni düzenleme ve İstanbul’u izleyen MOBESE ve İBB kameraları ile yapılan izlemeler konusunda bilgi alışverişi yaptık.” Dedi.

MOBESE ve İBB kameralarından da ceza uygulandığına dikkat çeken İstanbul İl Emniyet müdür yardımcısı Bülent Ay da “Trafiğin sağlıklı şekilde yönetilmesi ve vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak adına İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak ara vermeksizin denetleme ve bilgilendirme faaliyetlerimize devam etmekteyiz. MOBESE ve İBB kameraları ile emniyet kemeri, cep telefonu kullanımı gibi denetimler yapılmakta ve ceza uygulanmaktadır. Bu çalışmalar neticesinde elde ettiğimiz kazanımlardan en önemlisi şüphesiz emniyet kemeri takma oranlarındaki artış ve bu bağlamda ölümlü ve yaralanmalı kaza oranlarındaki ciddi azalma oldu.” Diye konuştu.